چگونه در پروژه ها تعامل داشته باشیم

به افراد اهداف مشترک بدهید
اولین گام، تعریف یک جهت برای پروژه به وسیله نوشتن منشور پروژه است. منشور پروژه سندی است که محدوده، اهدافی که باید به آنها رسید و چهارچوب زمانی پروژه را تشریح می کند.
منشور پروژه خود را در زمان نهار به افراد پروژه ارائه دهید و توضیح دهید چه چیزی را در چه زمانی باید تحویل دهید. بدین صورت شما می توانید مطمئن باشید که "همه افراد یک صفحه از کتاب را مطالعه می-کنند". به یاد داشته باشید تعامل یعنی همه آن چیزی که افراد را کنار هم قرار می دهد تا یک تیم تشکیل شود. با دادن یک جهت مشترک به این تیم، شما در مسیر درست قرار دارید.

آنها را با هم جفت کنید تا با هم کار کنند
برنامه پروژه را بنویسید و در مواردی که مناسب است چند نفر را به یک فعالیت تخصیص دهید، آنها را با هم جفت کنید تا با هم کار کنند.
بدین صورت افراد شما مجبور می شوند با هم روی فعالیت های مشترک کار کنند و به آنها کمک می کند بر مشکلات ارتباطی قبلی غلبه کنند.
مطمئن شوید افراد فقط کارهای برنامه ریزی شده را انجام می دهند، بنابراین شما در محدوده پروژه خواهید بود و افراد در جهت های مختلف گم نخواهند شد. به یاد داشته باشید شما باید یک قایق و یک تیم بسازید که همه در یک جهت حرکت می کنند.

ابزار درست را در اختیارشان قرار دهید
به وسیله ابزار زیر به تیم تان انگیزه دهید تا در کنار هم کار کنند:
- فایل های آنها را در یک فضای آنلاین مشترک ذخیره کنید
- در مورد فعالیت ها ، مشکلات و زمان های پروژه با آنها بحث کنید
- وقتی که نیاز دارند به آنها پیام دهید
- افراد فعالیت های یکدیگر را ببینند تا بدانند چه اتفاقاتی در پروژه می افتد
- فعالیت ها، تقویم ها و برنامه ها را به صورت آنلاین در اختیار همه قرار دهید

تعامل را ترویج دهید
داشتن مجموعه ای از ابزارهای مناسب مطمئناً یک گام اساسی در جهت درست پروژه است. همچنین شما باید شخصاً روحیه تعامل را بین افرادتان ترویج دهید. رفتارهای تعاملی را تشخیص دهید و افراد متعامل را در مقابل دیگر افراد تشویق کرده و به آنها پاداش دهید.
با دادن یک جهت مشخص، در اختیار گذاشتن ابزار مناسب و نهادینه کردن رفتار تعاملی در افرادتان شما می-توانید یک گروه یکدست از افراد در کنار هم داشته باشید و سریعاً یک تیم با کارکرد بالا تشکیل دهید.

ورود
 
 
     
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پورتال شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار محفوظ میباشد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا