برای اینکه یک مدیر پروژه بزرگ باشید به اعتماد به نفس بالایی نیاز دارید. اگر شما اعتماد به نفس 100 درصدی نداشته باشید، این موضوع بر روی توانایی کسب موفقیت شما تأثیر خواهد گذاشت. این مطلب را بخوانید تا بدانید:

چگونه اعتماد به نفس خود را در پروژه ها افزایش دهید

برای بعضی از افراد اعتماد به نفس امری ذاتی است ولی بقیه افراد باید بر روی آن کار کنند. پس اگر می خواهید سطح اعتماد به نفس خود را بهبود ببخشید این قوانین طلایی را دنبال کنید:

مواظب خودتان باشید
افراد دارای اعتماد به نفس بزرگ می بینند و بزرگ احساس می کنند. اولین گام به سوی افزایش اعتماد به نفس بهبود وضعیت فیزیکی و ذهنی است. غذاهای سالم بخورید، مصرف تنقلات را کاهش دهید و در طول روز بسیار آب بنوشید. هر روز مقداری نرمش کنید. ایجاد تغییر در خود تأثیر بسزایی خواهد داشت. مدل موی خود را تغییر دهید، لباس های جدید بخرید و برای خود هدیه ای با ارزش تهیه کنید. اگر خودتان احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید هر روز را با انرژی فوق العاده شروع خواهید کرد.

اهداف ساده تعیین کنید
وقتی که به سمت کار می روید، اهداف ساده و دست یافتنی هفتگی برای خود تعیین کنید. این باعث می شود وقتی در پایان هفته محل کار را ترک می کنید احساس خوبی از دست یافتن به اهداف آن هفته داشته باشید. این امر اعتماد به نفس شما را بسیار بالا می برد. مطمئن شوید اهداف را در ابتدای هفته به همه افراد گوشزد کرده و دستیابی به آنها را نیز اعلام کنید. هرگز اهداف بسیار دشوار و یا بسیار ساده تعریف نکنید و هدف هر هفته کمی بزرگ تر از هفته گذشته باشد تا به صورت مداوم کارکرد شما افزایش یابد.

مشاور بگیرید
اشخاصی قابل اعتماد و باهوش پیدا کنید و از آنها بخواهید مشاور شما باشند. آنها می توانند یکی از اعضای فامیل، دوست و یا همکلاسی شما باشند. به صورت ماهانه با آنها جلسه گذاشته و اهداف تعیین شده و چیزهایی که به آنها دست یافتید را برایشان بازگو کنید. بازخورد و نظر آنها در مورد مشکلاتی که با آنها مواجه شدید را بخواهید. نظرات و پشتیبانی آنها اعتماد به نفس شما را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

توازن بین کار و زندگی
برای اینکه همیشه پیروز بازی باشید باید میان کار و زندگی خود توازن مناسبی برقرار کنید. در نظر داشته باشید که کار زیاد خستگی و استرس به دنبال دارد و اعتماد به نفس شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. بنابراین ساعات کاری خود را محدود کرده و ساعات شخصی خود را با فعالیت هایی که از آنها لذت می برید پر کنید.

به یادگیری بازگردید
زمانی که شما کارتان را آغاز می کنید همه چیز جدید و هیجان انگیز است. اما بعد از مدتی شما به اندازه اوایل کار یادگیری نخواهید داشت و این برخی از جذابیت های کار را از آن می گیرد. پس با مطالعه، تحقیق آنلاین و ملاقات با افراد خبره به یادگیری بپردازید. سعی کنید هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید. یادگیری نه تنها کارکرد شما در کار را بهبود می بخشد بلکه به خاطر دانش جدیدی که کسب کرده اید اعتماد به نفس شما را به شدت افزایش خواهد داد.

ورود
 
 
     
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پورتال شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار محفوظ میباشد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا