امروزه داده (Data) به عنوان یکی از مهمترین دارایی های هر سازمان به شمار می آید، خصوصا در صنعت construction به دلیل ماهیت کارها حجم تولید داده، اهمیت ثبت و نگهداری و طبقه بندی آن ها دو چندان می باشد. این داده ها در کلیه مراحل از پیش از مرحله طراحی تولید می شوند و در حین ساخت و اجرا و در نهایت در مراحل بهره برداری تکمیل خواهند شد. نرم افزار power Bi که به وسیله شرکت مایکروسافت منتشر شده است با بهره گیری از توانایی های خود کاربران را قادر می سازد تا با اتصال به بیش از 150 منبع مختلف داده از جمله اکسل و اکسس و با کمک گرفتن از زبان برنامه نویسی DAX کلیه اطلاعات را به صورت یکپارچه و داینامیک به هم متصل کند و گزارشات تفصیلی و داشبورد های مدیریتی متناسب با شرایط هر سازمان و پروژه، شخصی سازی و تهیه گردد.

  • از مهمترین مزیت های این روش بروز رسانی های سریع و دقیق میباشد و کاربران با اتصال از طریق اینترنت به راحتی در هر زمان و مکان قادر خواهند بود گزارشات به روز و برخط پروژه را در اختیار داشته باشند. با استفاده از تعریف کاربر در سیستم و تعیین محدوده دسترسی هر کاربر، میتوان سطوح دسترسی افراد به اطلاعات و گزارشات را نیز مشخص نمود که از این قابلیت در پروژه ها با وسعت زیاد و عوامل زیاد درگیر در اجرا بسیار میتوان استفاده نمود.

  • از دیگر مزیت های استفاده از این نرم افزار قابلیت یکپارچه سازی داده های پیشرفت و حسابداری پروژه میباشد. با یکپارچه سازی اطلاعات پیشرفت پروژه و هزینه های انجام گرفته در طول پروژه میتوان گزارشات کاربردی دقیقی از شاخص های پیشرفت ریالی و زمانی پروژه در اختیار مدیران قرارداد تا با تکیه برآن تصمیم گیریهای لازم صورت پذیرد.

  • یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی گزارشات تولید شده توسط نرم افزار power Bi، سرعت بالای تولید گزارش و قابلیت داینامیک بودن نمودارها و جداول و گزارشات میباشد به عنوان مثال در یک گزارش به راحتی با چند کلیک ساده بر روی اطلاعات میتوان تا سطوح پایین تر داده ها وارد شد و نمودارهای تحلیلی متناسب با هر سطح گزارش را مشاهده و استفاده نمود.

ورود
 
 
     
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پورتال شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار محفوظ میباشد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا